Zdrowo wspieramy sportowców

- Bądź fit

„Czanieckie z pasją” to projekt, w ramach którego dumnie wspieramy sportowców z różnych dyscyplin. Świdrujemy na trybunach, trzymamy nitki za zawodników, a ich głód zwycięstwa gasimy wysokobłonnikowym i pełnoziarnistym. W 2016 roku byliśmy na ponad 20 sportowych imprezach, a emocji było tyle, że z trudem zmieściliśmy je w jednym wpisie. Na szczęście się udało, więc nie przeciągając spaghetti, zapraszamy Was do lektury!

Zdecydowanie najczęściej gościliśmy na imprezach biegowych. Jeszcze w styczniu zmagaliśmy się z zimą na ultramaratonie Zamieć w Szczyrku (już niebawem kolejna edycja, też tam będziemy!). Następne były Bieg o Złote Gacie, Górska Majówka oraz Beskidzki Topór. W 2016 zapewniliśmy też makaronową regenerację uczestnikom Wyzwania Runner’s World Polska. Podczas Biegu Pawłowickiego i Biegu Niepodległości czekaliśmy na biegaczy na mecie, a końcem listopada ścigaliśmy się w Żorskim Półmaratonie Leśnym.

czaniec-z-pasja-2

Szybka jazda bez trzymanki to nasze hobby, dlatego we wrześniu stawiliśmy się na start razem z zawodnikami Rodzinnego Rajdu Samochodowego 4 Koła, a w grudniu dopingowaliśmy kierowcę rajdowego Grzegorza Miksę w Warszawie na 54. Rajdzie Barbórki. Żeby nie było, że tylko samochody nam w głowach, w listopadzie wskoczyliśmy też na podium razem ze zwycięzcami Grand Prix Beskidów w Karate Kyokushin

czaniec-pasja-3

Sport to przede wszystkim ludzie, dlatego szczególnie zaprzyjaźniliśmy się z kilkorgiem utalentowanych sportowców. Jednym z nich jest Tomek Klisz, który w kwietniu stanął na podium cypryjskiego maratonu Limassol Marathon. Na początku roku sukcesami mogły pochwalić się też siatkarki z klubu UMKS Kęczanin Kęty oraz drużyna Kęckich Harpaganów, która szła jak burza przez wszystkie biegowe imprezy, jakie napotkała na swojej drodze. Dorota Łaba to nie tylko ambasadorka „Czanieckich z pasją” i akcji „Biegam, bo lubię”, ale też zawodniczka, która ma na swoim koncie wiele tytułów, m.in. II miejsce w kategorii kobiet w górskim ultramaratonie Sudecka Setka. Słowa uznania należą się też kulturyście Jackowi Ratusznikowi, który w 2016 zaskakiwał nas kolejnymi zwycięstwami. Najbardziej aktualne z nich to wygrana w zawodach IFBB Diamond Cup w Atenach. 

tlo-jacek

I na koniec mocne uderzenie! W maju byliśmy na gali NFC w Helsinkach, gdzie Michał Wiencek, zawodnik drużyny Berserker’s Team Bielsko-Biała, stoczył walkę wieczoru. Następny był Rafał Haratyk, również zawodnik bielskich Berserkersów, który odniósł spektakularne zwycięstwo podczas południowoafrykańskiej gali EFC. A kilka dni temu, 3 grudnia, mogliście nas dojrzeć w Krakowie, gdzie na Tauron Arenie, podczas gali KSW 37 mocno dopingowaliśmy Karola Bedorfa

Jakich sportowych emocji dostarczy nam 2017 rok? Tego jeszcze nie wiemy, ale Czanieckie z pasją już gotują się na kolejne wyzwania!

Menu: