Nauka siekania!

Nauka siekania z Mateuszem Czekierdą! Ci, którzy potrafią już siekać, nie wyobrażają sobie kulinarnego życia bez tej umiejętności. Tym, którzy jeszcze nie umieją, siekanie kojarzy się z… dość niebezpieczną czynnością 😉 Niesłusznie! W nowej wideo-odsłonie Szkoły Gotowania, szef kuchni Mateusz Czekierda udowadnia, że nauka siekania wcale nie jest trudna. Wystarczy tylko ostry nóż i deska, żeby zwykłe krojenie cebuli stało się okazją do kulinarnego treningu!

Mateusz Czekierda – szef kuchni, wspólnie z aktorką Izą Kapias prowadzi program kulinarny WszechSmaki.TV. Swoje doświadczenie zdobywał w kraju i za granicą, gotował w najlepszych restauracjach na południu Polski (głównie w Bielsku-Białej), był finalistą prestiżowych konkursów kulinarnych. Pasjonat, może godzinami opowiadać o swojej pracy. Mateusz najchętniej gotuje z krajowych warzyw i owoców, ponieważ, jak twierdzi, naturalne produkty są gwarancją wyjątkowego smaku.

Szkoła Gotowania – znajdziecie w niej triki i przepisy kulinarne, serwowane przez profesjonalnego szefa kuchni, Mateusza Czekierdę, który jak nikt inny zaraża pasją do gotowania. W programie uczy jak przygotować dania, które zaskoczą gości na przyjęciu (i nie tylko) oraz proste sposoby na ułatwienie kulinarnego życia. Nauka siekania to pierwszy temat, który Mateusz wywołuje do tablicy w Czanieckiej Szkole Gotowania. 

WszechSmaki.TV – program kulinarny realizowany dla marki Czanieckie Makarony. W drugim sezonie na planie goszczą podróżnicy oraz osoby związane ze zdrowym stylem życia. Prowadzącymi program są znani z pierwszego sezonu: aktorka telewizyjna i teatralna Izabela Kapias oraz szef kuchni Mateusz Czekierda. W programie przygotowywane są dania z makaronem, inspirowane kuchniami świata. W najnowszym sezonie będzie można zobaczyć przepisy na dania kuchni japońskiej, marokańskiej, węgierskiej oraz polskiej. 

Czanieckie Makarony – historia marki zaczęła się od tradycyjnej krajanki, produkowanej przez rodzinną manufakturę makaronu. Dziś w jej ofercie znajduje się niemal 40 rodzajów produktów, inspirowanych kuchniami z całego świata. Czanieckie są wiodącym producentem makaronów w Polsce oraz ich eksporterem do USA, Anglii i Irlandii. O jakość wyrobów dba nowoczesne laboratorium zakładowe, które funkcjonuje już od 13 lat. Od kilku sezonów marka wspiera również sportowców różnych dyscyplin, sponsoruje ogólnopolskie i lokalne imprezy sportowe oraz propaguje zdrowy styl życia.