Drobne

90
4 x

Zapiekany klasyk

Co prawda fińska zapiekanka makaronilaatikko powinna być z mięsem, ale my zrobimy jej alternatywną (postną?) wersję. Wszak świąteczna tradycja głosi, że na pierwszym miejscu winny być ryby.

Kuchnia fińska
70
4 x

Łosoś po fińsku

Wiedzeni aromatem łososia i lapońskiej zupy, postanowiliśmy przygotować polską wersję tego przysmaku. Czaniecka gwiazdka niech będzie zapowiedzią tej z nieba, która już za kilkanaście dni zaprosi nas do wigilijnej wieczerzy.

Kuchnia fińska
120
2 x

Czanieckie wege bentō

Papryczka jalapeño, kilka zdradzieckich centymetrów z lekko kwaskowatą nutą. W towarzystwie swojej kuzynki ramiro stworzy misterne origami smaków także dla wegelubnych.

Pikantne
40
3 x

Krem kukurydziany

A, B, C aż do K. K jak krem kukurydziany z makaronem w kształcie literek! Najmłodsi zdobywcy kulinarnych sprawności będą zachwyceni, a ich rodzice spokojni o pełne brzuszki swoich pociech.

Wegetariańskie
50
4 x

Paprykowi bodyguardzi

Co Wam się marzy na obiad? Bo nam gwiazdka z nieba. Niewykonalne? Ależ skąd! Mamy zaszczyt przedstawić specjalnego gościa, który oczaruje nawet tych najbardziej wybrednych smakoszy.

Wegetariańskie
35
3 x

Muszelki na drzewkach

Czanieckie uświadomiły sobie właśnie, że kończy się ostatni tydzień wakacji. Na pocieszenie i przywołanie lata, proponujemy dziś muszelki w zdrowym, iście włoskim towarzystwie.

Kuchnia włoska
60
6 x

Bramboračka po czaniecku

Wiecie, że bardzo ważnym daniem obiadowym w czeskiej kuchni są zupy – polevki? Czaniecka kompozycja jak zwykle nie stroni od makaronu. Tradycyjną polevkę doprawiliśmy festiwalową, czeską nutą.

Kuchnia czeska