Nitki

Odcinek 14 – Przepis na ramen

Konnichiwa! Dzisiaj Diana Demi Marszewska i Mateusz Czekierda zabierają nas do Japonii. Ze znanych w Polsce składników przygotowali ramen, czyli japońską alternatywę dla naszego rosołu. Zobaczcie szybki przepis!

WszechSmaki TV

W świątecznym nastroju

Szukacie pomysłów na podkreślenie świątecznego nastroju? Podpowiemy Wam, jak nieszablonowo udekorować swój dom, wykorzystując do tego również Czanieckie Makarony!

Garść wiedzy
60
4 x

Ramen à la Czanieckie

Narodził się w Chinach, a potem znalazł uznanie w Japonii, gdzie zaczęła się jego międzynarodowa kariera. Dziś trudno znaleźć restaurację, która nie miałaby go w swojej ofercie. Poznajcie jego czaniecką wersję!

Kuchnia japońska
60
4 x

Barszcz wigilijny

Na głośne kolędowanie, wigilijną wieczerzę i na zdrowie. Z jabłkiem i octem dębowym, ku zaskoczeniu oraz intensywności smaku. Tradycyjny barszcz, u nas w wydaniu z krajanką.

Dla całej rodziny
120
2 x

Czanieckie wege bentō

Papryczka jalapeño, kilka zdradzieckich centymetrów z lekko kwaskowatą nutą. W towarzystwie swojej kuzynki ramiro stworzy misterne origami smaków także dla wegelubnych.

Pikantne
45
2 x

Kulinarne tao

Kulinarna koncepcja yin i yang, inspiracja wschodem i sinologia na talerzu. Chińskie znaki na niebie i ziemi wskazują, że czas znaleźć równowagę smaków!

Amber Durum
120
4 x

Nitki na baczność

Na ramię fartuch, do garnka makaron. Czanieckie meldują przepis gotowy do wykonania. Tym razem zainspirowali nas członkowie stowarzyszenia Kultura Turystyka Obronność przy Klubie Wojsk Specjalnych JW NIL.

Nasze przepisy
120
4 x

Warzywny look Pho

W kraju orientu i dziwactw z podwodnego świata lądujących na talerzu, wyłowiliśmy smak zupy Pho. Może macie ochotę łowić z nami w gęstwinie azjatyckich smaków? Pho prostu musicie spróbować!

Kuchnia wietnamska
60
4 x

Nitki na ryżu

Iracki przysmak pachnący orzechami, choć wcale ich tu nie ma. Nasza ostatnia podróż do Iraku zainspirowała nad do rewolucji na talerzu. Sztućce w dłoń, bo będzie się działo!

Kuchnia irakijska