Pszeniczne

45
4 x

Przepis na zapiekankę makaronową

Wkraczamy w wiejskie klimaty, bo na stół wjeżdża rustykalna zapiekanka. Naturę czuć w każdym składniku – orzechach włoskich, serze pleśniowym i polskich pieczarkach. Czas zakasać rękawy i zabrać się do kulinarnej roboty!

Kuchnia polska
30
2 x

Tofu na horyzoncie!

Ma 2000 lat i pochodzi z Chin. Tofu – kochają je weganie i wegetarianie, ale wśród mięsożerców ma zdecydowanie zły PR. Jak główną wadę przekuć w zaletę i przygotować pyszne danie?

Kuchnia chińska
45
2 x

Najprostsza zapiekanka

Wiemy, że jesienne popołudnia najlepiej spędza się pod kocem, z książką lub ulubionym filmem i nie ma wtedy czasu na skomplikowane przepisy. Nie trać ani chwili i poznaj nasz patent na ekspresową zapiekankę!

Amber Durum
120
2 x

Czanieckie wege bentō

Papryczka jalapeño, kilka zdradzieckich centymetrów z lekko kwaskowatą nutą. W towarzystwie swojej kuzynki ramiro stworzy misterne origami smaków także dla wegelubnych.

Pikantne
40
3 x

Krem kukurydziany

A, B, C aż do K. K jak krem kukurydziany z makaronem w kształcie literek! Najmłodsi zdobywcy kulinarnych sprawności będą zachwyceni, a ich rodzice spokojni o pełne brzuszki swoich pociech.

Wegetariańskie
25
2 x

Górski przysmak

Nie mam pojęcia co na moją propozycję powiedziałby dietetyk, więc go nie pytam – komentuje nasz Sail Cook, czyli Bartosz Lisek i wymienia składniki potrzebne do przygotowania górskiego przysmaku dla żeglarzy.

Dla całej rodziny
25
2 x

Krewetki w stylu cayun

Przepis prosto z Nowego Orleanu, łączący tradycję z eksperymentowaniem na talerzu. Na pierwszy smak wybija się ostry cayenne – można powiedzieć, że krewetki wpadły dziś po uszy w przyprawy.

Pikantne
25
2 x

Odbezpiecz granat

Uwielbiają go gwiazdy – modelka Heidi Klum i prezenterka telewizyjna Oprah Winfrey! Czanieckie dołączają do tej plejady i odbezpieczają granat na talerzu.

Bądź fit
30
2 x

Czaniecki w kawiorze

Kawior – źródło witamin, nienasyconych kwasów tłuszczowych, mikroelementów, a także fosfolipidów korzystnie wpływających na cerę. Czas na podróż koleją transsyberyjską po smakach Rosji!

Kuchnia rosyjska
50
4 x

Spaghetti na palący głód

Gasimy głód w ramach projektu „Czanieckie z pasją” i Ogólnopolskich Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Sportach Obronnych. Ostrzegamy: przyda się woda, bo będzie paliło!

Pikantne