Tomek Michniewicz- podróże

- Festiwal Wszechsmaki 2015

„Przekraczanie granic” – spotkanie z Tomkiem Michniewiczem  – niedziela 14 czerwca, godz. 17:30, Plac Chrobrego
 
Poszukiwacz prawdy i niezwykłych przygód. Dziennikarz, organizator wypraw, a przede wszystkim ekstremalny podróżnik. Niedzielne spotkanie z Tomkiem Michniewiczem będzie wyprawą w świat reportażu i tematów, budzących wiele dyskusji.
 
 
 
To wszystko brzmi niewiarygodnie. Tomek rozbił kongijsko-zambijski gang przemytników kości słoniowej, jako jedyny Polak dołączył do Mel Fisher’s Treasures, najsłynniejszej ekipy poszukiwaczy skarbów na świecie, został wpuszczony do amerykańskiego więzienia San Quentin (jako jedyny polski dziennikarz!), gdzie bez ochrony spędził cały dzień. Eksplorował dżungle północnego Laosu, badając rytuały magiczne i kulturę szamańską plemion Akha, Khamu i Lantan, a w Kambodży we współpracy z organizacją Heritage Watch tropił przemytników dzieł sztuki z XII wieku. Co jeszcze? Tomek ma w zanadrzu jeszcze wiele, wiele historii, po których usłyszeniu nie ruszycie się z miejsca.
 
Zapraszamy na spotkanie z autorem trzech bestsellerowych, nagradzanych reportaży: „Samsara”, „Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów” i „Swoją drogą”. Laureatem czterech statuetek na festiwalu cywilizacji i sztuki mediów, odkrywców i podróżników Mediatravel, nominowanym do Kolosów i nagrody National Geographic „Traveler”. Będzie się działo!